Familieruzies verlagen het gevoel van veiligheid en vertrouwen. Wanneer veiligheid en vertrouwen geraakt worden, raken veel mensen diep gekwetst. Dat is moeilijk te dragen.
In antwoord op de kwetsuur verschijnen er vaak coping mechanisme. Gedrag dat je leert omgaan met die pijn. Of gedrag waarmee je deze pijn in de toekomst wil voorkomen. Hoe menselijk en begrijpelijk dat coping mechanisme ook zijn, vaak brengen ze mensen van de regen in de drup.
Breng dus jullie coping mechanisme in kaart. Ga niet op zoek naar schuld, of oorzaak en gevolg. Ga wel op zoek naar jullie cirkel. Begin met hetgeen waar jij het meeste last van hebt. Gewoon omdat je in de cirkel ergens moet beginnen, en dat zal op de voorgrond staan. Dat wordt gedrag G. Wat kwam er voor gedrag G? En daarvoor? En daarvoor? En wat komt er na gedrag G? En daarna? En daarna? Probeer de cirkel (samen met je partner of familie) sluitend te krijgen.
Gaat dit te moeizaam? Gun jezelf en je relatie dan hulp hierbij. Dat zal je veel eindeloos in de cirkel blijven rondlopen besparen. Een contextueel systeemtherapeut kan je hierin zeer goed ondersteunen.
-
Breng jullie coping mechanisme in kaart
Mirella ✓ 10
Forum Tips bij familieproblemen
Dit is een tip uit het tipsforum Familieproblemen.
Lees meer tips over Familieproblemen
Meer ondersteuning nodig?
Therapie bij Familieproblemen
Relatietherapeuten
Zoek op provincie
Anoniem:
- ✓ 250+ relatietherapeuten
- ✓ Snel een afspraak
- ✓ Ook online relatietherapie
Zoek een therapeut in
Dankzij zijn hulp hebben we de spanningen verminderd
11-03-2025:
Relatietherapie Zwolle
11-03-2025:
Online relatietherapie
11-03-2025:
Relatietherapie Leiden
Relatietherapie Zwolle
11-03-2025:
Online relatietherapie
11-03-2025:
Relatietherapie Leiden
© Relatietherapeuten.net - relatietherapie en huwelijkstherapie